Zamknij

TVP komentuje „leczenie dźwiękiem” w „Sprawie dla reportera”. Wydano oświadczenie

Anna Skalik
05.08.2022 11:12

Telewizja Polska wydała krótkie oświadczenie w związku z niedawnym i mocno kometowanym odcinkiem "Sprawy dla reportera", w którym wystąpiła Tamara Gonzalez Perea.

Sprawa dla reportera
fot. vod.tvp.pl/screen/YouTube/według Raczyńskiej/screen

28 lipca Dwójka TVP wyemitowała kolejny odcinek „Sprawy dla reportera” Elżbiety Jaworowicz. W programie w roli gościa pojawiła się influencerka, „szafiarka” i była prowadząca „Pytanie na Śniadanie” – Tamara Gonzalez Perea. Uwadze widzów nie umknęło, że wystąpiła w roli terapeutki „leczenia dźwiękiem” oraz terapeutki „ustawień systemowych”.

Odcinek ten wywołał olbrzymie kontrowersje, a TVP zarzucono promocję wątpliwych metod leczenia, niemających nic wspólnego z medycyną. Wkrótce wokół osoby samej Perei pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci wskazują, że celebrytka, znana dawniej pod pseudonimem Macademian Girl, sprzedaje m.in. magiczne talizmany i amulety, mające chronić przed chorobami. Co więcej, przedmioty te w jej sklepie kosztują duże pieniądze, a niemal identyczne można kupić w popularnym chińskim serwisie sprzedażowym za ułamek ceny.

Zobacz także: Elżbieta Jaworowicz i jej mężowie. Prowadząca „Sprawę dla reportera” dziś ma żałować jednej rzeczy

Tamara Gonzalez Perea w „Sprawie dla reportera”. TVP wydało oświadczenie

Tamara Gonzalez Perea dotychczas w żaden sposób nie zareagowała na krytykę, jedynie wyłączyła możliwość komentowania swoich postów w mediach społecznościowych. Za to kilka słów wyjaśnienia padło ze strony TVP.

W krótkim oświadczeniu, które ukazało się w serwisie Wirtualne Media, przedstawiciel Telewizji Polskiej podkreślił, że udział Perei był „dopełnieniem komentarzowej części programu”.

Program interwencyjny „Sprawa dla reportera" od kilku dekad realnie pomaga ludziom w ich kłopotach, przynosi ulgę i daje nadzieję na lepszy los. Goście zapraszani przez Zespół Redakcyjny do udziału w audycji mają albo bezpośredni związek z historiami przedstawianymi w reportażach, albo też stanowią eksperckie lub interesujące z innych względów, dopełnienie studyjnej, komentarzowej części programu – cytują Wirtualne Media.

Ja przekonuje serwis, nieoficjalnie mówi się, że występ Perei wywołał poruszenie na Woronicza, a „terapeutka ustawień systemowych” ma już więcej nie być zapraszana do programu Jaworowicz.

loader