Zamknij
Gwiazdy, które cierpiały na depresję  [ZDJĘCIA]
  • Jim Carrey
  • Gwyneth Paltrow
  • Robin Williams
  • 9 Zobacz
fot. East News

Depresja może dopaść każdego, również sławne osoby, których życie z pozoru wydaje się idealne. Zobacz, które gwiazdy miały odwagę przyznać się do zmagania z tą chorobą.

Długotrwałe poczucie obniżonego nastroju, trudności z odczuwaniem radości i satysfakcji, brak poczucia sensu i energii do działania – to tylko niektóre objawy depresji, coraz częściej nazywanej chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Warto wiedzieć, że może ona dopaść każdego, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, status społecznego czy ekonomicznego. Nie omija także gwiazd, których życie większość z nas może wydawać się usłane różami. Znane osoby też jednak zmagają się z depresją.

Depresja w świecie show-biznesu

Często zdarza się, że gwiazdy, które uśmiechają się do nas z pierwszych stron gazet i pozują do pięknych sesji fotograficznych, pokazują nam tylko maskę, za którą tak naprawdę znajduje się cierpiący, smutny i pozbawiony sensu człowiek. Sukcesy, nagrody, oklaski publiczności i uznanie krytyków przestają cieszyć, a prawdziwym wyzwaniem staje się nie zdobycie głównej roli w kasowym filmie, ale… wstanie rano z łóżka. Okazuje się, że sława i pieniądze wcale nie są parasolem ochronnym przed kłopotami ze zdrowiem psychicznym, a depresja może dopaść nie tylko zwykłego śmiertelnika, lecz także sławną osobę: znanego aktora, cenioną piosenkarkę czy utytułowanego tancerza.

Choć depresja nadal bywa tematem tabu, to na szczęście coraz więcej osób, również publicznych, nie wstydzi się o niej mówić, a dzięki temu pomaga przełamać stereotypy i uświadomić społeczeństwu, że choroba ta nie jest powodem do wstydu, że są skuteczne sposoby leczenia jej.

Obejrzyj naszą galerię i zobacz, które gwiazdy głośno powiedziały o swojej depresji.

Zobacz także: 10 zapomnianych polskich gwiazd - zobacz, jak wyglądają teraz