Zamknij
Gwiazdy bez matury: kto oprócz Edyty Górniak nie podszedł do egzaminu dojrzałości?
  • robert gawlinski
  • bedoes
  • agnieszka chylinska
  • 14 Zobacz
fot. Jan Bielecki/East News

Niektóre polskie gwiazdy odniosły sukces pomimo braku wyższego wykształcenia. Ba, nawet nie mają matury! Komu z polskich aktorów, piosenkarzy, polityków i osobistości medialnych brak świadectwa dojrzałości nie przeszkodził w zrobieniu wielkiej kariery?

Rozpoczęły się matury 2020. Abiturienci mają za sobą egzaminy z języka polskiego i matematyki. W kolejnych tygodniach będą walczyli o jak najlepsze wyniki, aby uzyskać przepustkę na studia, a później do wymarzonej kariery. Czy jednak "zaliczona matura na pięć" jest warunkiem koniecznym, by odnieść życiowy sukces?

Najlepszym przykładem na to, że czasami bardziej liczy się talent, pomysł na siebie, pracowitość i charyzma są polskie gwiazdy, które nie mają matury. Niektórzy z rodzimych celebrytów zakończyli edukację na szkole średniej i nie przystąpili do egzaminu dojrzałości. Mimo to udało im się dojść do sławy i niemałych pieniędzy, a nawet zdobyć nagrodę Nobla. 

Zobaczcie, kto oprócz Edyty Górniak i Kayah nie podszedł do egzaminu maturalnego. Przed wami galeria gwiazd i znanych osobistości, które udowodniły, że bez "papierka" też można być kimś. Niektóre nazwiska zaskakują!