Zamknij

Eurowizja 2022: Krystian Ochman na sławnego tatę! Maciej Ochman to założyciel kultowego zespołu

12.05.2022 19:12
Krystian Ochman / Maciej Ochman
fot. screen: YouTube

Krystian Ochman ma szansę odnieść ogromny sukces na Eurowizji 2022. Nie każdy wie, że nasz reprezentant ma znanego tatę. Maciej Ochman jest założycielem dla wielu kultowego zespołu, którzy stworzył niezapomniane hity. 

Krystian Ochman na Eurowizji 2022 ma szansę powtórzyć sukces Edyty Górniak lub nawet wypaść jeszcze lepiej. Polski wokalista amerykańskiego pochodzenia, zwycięzca 11. edycji "The Voice of Poland", reprezentuje nasz kraj podczas tegorocznego konkursu i, zdaniem zarówno wielu fanów, jak i specjalistów, ma duże szanse na zwycięstwo. Piosenka "River" cieszy się ogromną popularnością, mówi się nawet, że nasz kraj od wielu lat nie miał równie dobrego utworu. W 22-latku, który połączył klasyczne wykształcenie muzyczne z pasją do rozrywkowej stylistyki, pokłada się duże nadzieje. Już dziś, 12 maja, przekonamy się, jak Krystian poradzi sobie podczas drugiego półfinału Eurowizji 2022.

Krystian Ochman przyszedł na świat w Melrose w stanie Massachusetts 19 lipca 1999 roku. Jako dziecko myślał o karierze sportowca, jednak rodzice namówili go na naukę gry na trąbce i fortepianie. Ostatecznie, kiedy w wieku 18 lat wrócił do Polski, postanowił skupić się na swoim głosie, kształcił się na Akademii Muzycznej w Katowicach. Z pewnością część talentu odziedziczył po przodkach, muzyka bowiem gościła w życiu rodziny Krystiana od pokoleń. Zarówno dziadek, jak i ojciec naszego reprezentanta mają na swoim koncie niemałe osiągnięcia.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022: Krystian Ochman jest synem legendy rocka?

Dziadek Krystiana Ochmana, Wiesław Ochman, jest uznanym śpiewakiem operowym, który na swoim koncie ma międzynarodową karierę. Występował między innymi Berlinie, Paryżu, Wiedniu czy Nowym Jorku. Został odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", jest także kawalerem Orderu Uśmiechu.

O wiele bliższą dla fanów polskiego rocka i muzyki rozrywkowej postacią jest ojciec Krystiana. Maciej Ochman był jednym z założycieli grupy Róże Europy, autorów takich ponadczasowych hitów jak "Jedwab", "Stańcie przed lustrami" czy "Rock'n'rollowcy". W zespole grał na syntezatorze. W latach 80. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. studiował między innymi socjologię na Northeastern University w Bostonie. Obecnie pracuje w mediach, był związany z Discovery. W 2018 Macieja Ochmana mogliśmy oglądać w składzie Róż Europy podczas jubileuszowego koncertu.

Z pewnością cała rodzina Krystiana Ochmana będzie kibicować mu podczas występu na Eurowizji 2022. Podobnie jak my.