Zamknij

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": ile zarobił nowy film Marvela? Pobił poprzedni rekord?

09.05.2022 13:44

Do kin wszedł "Doktor Strange w multiwersum obłędu" - najnowszy film Marvela. Ile produkcja zarobiła w ciągu premierowego weekendu?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Elizabeth Olsen - kadr z filmu Marvela
fot. Jay Maidment/ Marvel Studios/ THA / Avalon/Photoshot/East News

Marvel Studios zaprezentowało światu film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" znany w Polsce jako "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Ile pieniędzy zgarnęła druga część przygód tytułowego superbohatera podczas pierwszych trzech dni kinowych seansów?

"Doktor Strange 2": ile zarobił film Marvela?

Zanim sequel "Doktora Strange'a" trafił do kin, był zapowiadany jako najbardziej wyczekiwana produkcja pierwszej połowy 2022 roku. Nic dziwnego, film nie tylko pokazuje dalsze losy Stephena Strange'a, ale również poszerza wprowadzony jakiś czas temu pojęcie multiwersum, a także dopowiada historię granej Scarlet Witch, która ostatnio pojawiła się w serialu "WandaVision"

Jak podaje Collider, produkcja już odniosła sukces komercyjny. W ciągu trzech premierowych dni zarobiła łącznie 450 milionów dolarów. W samych Stanach Zjednoczonych dochód z biletów wynosił 185 milionów dolarów. Reszta świata zapewniła zysk 265 milionów dolarów. Oznacza to, że "Doktor Strange w multiwersum obłędu" to drugie najlepsze otwarcie w USA od czasów rozpoczęcia pandemii. Pierwsze miejsce należy do innej produkcji Marvela - "Spider-Man: No Way Home".

Nowy "Doktor Strange" trafił też na czwarte miejsce premierowych weekendów pod względem zarobków, plasując się tuż za filmami "Spider-Man: No Way Home", "Avengers: Endgame" i niekwestionowanym liderem - "Avengers: Infinity War". Jakby tego było mało, sequel został również jednym z sześciu najlepiej zarabiających tytułów w historii światowej kinematografii, jeśli chodzi o premierowy weekend.

Film 6 maja 2022 toku trafił na 49 rynków światowych w tym do Korei (30 milionów dolarów), Wielkiej Brytanii (24,7 miliona), Meksyku (21,5 miliona), Brazylii (16,3 miliona), Indii (12,7 miliona), Australii (12,6 miliona) oraz Niemiec (12 milionów). Sukces jest o tyle spektakularny, że tym razem produkcji nie ukazała się na dwóch dużych rynkach zbytu - w Chinach i Rosji.

O skali obecnej popularności filmów Marvela mówi też porównanie osiągnięć finansowych pierwszej części serii z drugą. "Doktor Strange" zarobił "tylko" 85 milionów dolarów w premierowy weekend w USA. Kontynuacja pobiła rekord już pierwszego dnia kinowych seansów, zgarniając 90 milionów dolarów.

"Doktor Strange w multiwersum obłędu": o czym jest film?

America Chavez (Xochitl Gomez) ucieka z innego wymiaru do świata Doktora Strange'a (Benedict Cumberbatch). Gonią ją przerażające potwory. Pogrążony w problemach natury prywatnej magiczny superbohater łączy siły z Wongiem (Benedict Wong) i pomaga dziewczynie, odkrywając, że poluje na nią zła siła. Strange postanawia zwrócić się o pomoc w kwestii multiwersum do jedynej żyjącej członkini Avengers, która dysponuje potężną mocą - Wandy Maximoff znanej obecnie jako Scarlet Witch (Elizabeth Olsen). W pozostałych rolach wystąpili Rachel McAdams, Charlize TheronChiwetel Ejiofor i Patrick Stewart. 

loader

RadioZET.pl/Collider